artykuł nr 1

Zasady segregacji odpadów

METALE I TWORZYWA SZTUCZNE

WRZUCAĆ: butelki po napojach (zgniecione), opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe (np. karton po mleku, sokach), plastikowe np. torby, worki, reklamówki i inne folie – niezabrudzone, metale kolorowe (np. puszki po napojach i konserwach), folię aluminiową (niezabrudzoną).

NIE WRZUCAĆ: butelek i pojemników z zawartością, części samochodowych, zużytych baterii i akumulatorów, pojemników po farbach i lakierach, tworzyw piankowych, gum, silikonów, zużytego sprzętu elektrycznego i AGD.

PAPIER

WRZUCAĆ: opakowania z papieru , tektury, kartony, gazety i czasopisma, katalogi
i zeszyty, torebki i worki papierowe, papier pakowy, zadrukowane kartki.

NIE WRZUCAĆ: papieru mocno zabrudzonego lub zatłuszczonego, papieru lakierowanego i powleczonego folią, kartonu po mleku i napojach, pieluch jednorazowych i podpasek, zużytych ręczników kuchennych i chusteczek higienicznych, tapet, ubrań, papierowych worków (np. po cemencie, nawozach
i innych materiałach budowlanych).

SZKŁO

WRZUCAĆ: czyste opakowania szklane bez nakrętek (np. butelki, słoiki, flakony), opakowania szklane bez zawartości.

NIE WRZUCAĆ: szkła żaroodpornego, żarówek i świetlówek, reflektorów, luster, szyb (np. samochodowych i okiennych), termometrów, stłuczki szklanej, ceramiki, doniczek, porcelany, kryształów.

BIO

WRZUCAĆ: odpadki warzywne i owocowe (obierki itp.), drobne gałązki drzew
i krzewów, skoszoną trawę i liście, trociny i korę drzew, resztki jedzenia (bez mięs).

NIE WYRZUCAĆ: kości zwierząt, resztek mięsa, worków foliowych, odchodów zwierzęcych, drewna impregnowanego, płyt wiórowych i MDF, ziemi i kamieni.

Załączniki:
Zasady kompostowania bioodpadów 275 KB